Hakkımızda

Üniversiteli kızlarımızın ihtiyaç duyabileceği tüm taleplerini, onların adına düşündük, planladık, çözdük ve bunları fiyatlarımızın içine dahil ettik.
 
Üniversite öğrencilerimizin akademik gelişimini tamamlarken çağdaş, rahat, güvenli, sıcak bir aile ortamı içinde hissetmelerini sağlamak için profesyonel ve gönüllü ekibimizle istediklerinde her an yanlarındayız.
 
Yurdumuzun arkasındaki güçlü ÇYDD desteği, binamızın bir yurt olarak tasarlanmış olması, odaların ergonomisi ve verilen yemek, servis, temizlik, sessiz çalışma ortamı sözde kalmamış uygulamada da kendini göstermektedir.
 
Hiçbir yurtta sunulmayan ücretsiz aktivitelerimiz, yurdumuzun artılarıdır.
 
Öğrenim hayatları ve sonrasında da istediklerinde onlara yardım edecek profesyonel gönüllülerimizle yaşam boyu bir birlikteliğe ÇYDD Ayşe Leyla Akçağlılar Kız Yurdu olarak hazırız.
 
 
Türkan Saylan'nın Hayatı
 
Türkan  Saylan’ ın 13 Aralık 1935’ de Kandilli’ de başlayan ve 19 Mayıs 2009’ da Zincirlikuyu’ da tamamlanan yaşam öyküsü; insanı, ülkesini, doğayı, sanatı seven, koruyan ve geliştirmeye çalışan herkese örnek olacaktır.
 
Prof. Dr. Türkan Saylan, olağanüstü insan sevgisi ve hekimlik mesleğine saygısı ile cüzzam hastalığını (lepra) Türkiye’ de ortadan kaldırmış, hasta ve yakınlarına eğitim ve sosyal destekler veren yapıcılığı ve yaratıcılığı ile tüm dünyaya örnek olmuştur. Yetiştirdiği binlerce tıp öğrencisine iyi hekimlik uygulamaları ile unutulmaz bir örnek, toplumsal sorunların çözümündeki akılcı yaklaşımı ve sivil toplum örgütü çalışmaları ile de eşsiz bir toplum lideri olmuştur.
 
Güzel ülkemizin her köşesindeki kız çocuklarının okumasına ve eğitimde fırsat eşitliği yaratılmasına ömrünü veren Türkan Saylan, şimdi çok sevdiği ülkesine kazandırdığı okullarda, yurtlarda, anasınıflarında, eğitimlerine destek olduğu  binlerce gencin ve yol arkadaşlarının yüreğinde hayalleri ve projeleri ile birlikte yaşamaya devam ediyor.
 
 
Mutfakta bir Ekonomist
 
Leyla Akçağlılar (1957 – 2008)
 
1957’de doğan Leyla Akçağlılar 1976’da Saint Michel Fransız Lisesi’ni bitirdi. 1976 ile 1980 yılları arasında Université Paris IX Dauphine’de iş idaresi ve ekonomi eğitimini tamamladı.  
 
Aynı yıllarda Paris Cordon Bleu’de mutfak sanatı eğitimi aldı. Mutfak sanatına olan tutkusunu mesleğiyle bir arada yürüttü. Tekfen Holding’de önemli görevlerde bulundu. S Restaurant ve Akmerkez’deki S Café’nin işletmeciliğini yaptı.
 
2003’te Butterfly pastanesini açtı. Mutfak deneyimlerini “Ne Yiyelim?” , “ Nerede Nasıl Yiyelim?” , “Butterfly’dan Özel Tatlar” ve “Böbrek Yetersizliğinde Doğru Beslenme” isimli dört kitapta okuyucularıyla paylaşan Leyla Akçağlılar 2008’de aramızdan ayrıldı.

 

Çağdaş Yaşam Ayşe Leyla Akçağlılar Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu
Ertuğrul Mah. Uğur Mumcu Bulvarı No: 17 Nilüfer Bursa
Tel: 0543 381 18 04 Faks:0224 413 31 41 E-Posta:cyddkizyurdu@gmail.com